Seminář BigData

14.12.2018 pořádáme seminář na téma BigData s řešením Splunk.

On-line registrace zdarma: http://seminar.merit.cz/

Těšíme se na Vás.Obnova IT infrastruktury v Papcelu Litovel

Naše společnost MERIT GROUP a s. realizovala v lednu až březnu 2018 obnovu IT infrastruktury v Papcelu Litovel v hodnotě 4,2 mil. Kč.

V návrhu řešení obnovy byl kladen v maximální míře důraz na geograficky oddělené uspořádání jednotlivých prvků (primární a sekundární lokalita). Řešení obsahuje tři fyzické servery, tři SAN switche a jednu storage na technologiích Hewlett Packard Enterprise. Bylo také posíleno pokrytí wifi v areálu Papcelu. Z dalších technologii byla využita virtualizace na platformě VMWare, zálohování Veeam, licencování Microsoft. 
Součástí zakázky bylo i vybudování optické trasy v areálu Papcelu.


ACTIV-ACTIV na Zlínském kraji

V měsíci 10/2018 zrealizovala naše společnost MERIT GROUP a s. dodávku a implementaci 2ks diskových polí + přídavných polic pro Evidenční systém sbírkových předmětů Zlínského kraje, v celkové hodnotě 3.9 mil. Kč.

Disková pole jsou umístěna ve dvou lokalitách vzdálených 5km od sebe a jsou nastavena v režimu Active/Active cluster s automatickým failoverem. 

Každé pole má 5TB čisté využitelné diskové kapacity v RAID 6 za použití 2.5“ SAS disků a samostatnou SSD cache/tier o velikosti 2TB pro výkonovou akceleraci. Přídavná disková police zahrnuje 50TB čisté využitelné diskové kapacity v RAID6 za použití SSD disků.

Požadovaný výkon SSD části diskového pole byl při charakteru provozu 70% random read / 30% random write diskových operací při dodané diskové kapacitě naměřen 23 500 IOPS s response time maximálně 2ms pro 64KB bloky.


Konektivita na školách v Přerově

V rámci projektu „Modernizace a vybudování odborných učeben pro ZŠ Přerov, Boženy Němcové 16 a ZŠ Přerov Velká Dlážka 5 - KONEKTIVITA“ jsme realizovali v období 7-8/2018 zakázky na vybraných základních školách v rozsahu 7.700.000 Kč.

Cílem projektu byla kompletní rekonstrukce strukturované kabeláže, dodávka a implementace aktivních prvků sítě včetně pokrytí prostor školy wifi, implementace zabezpečení a monitoringu sítě v souladu se standardem konektivity škol a vybavení odborných učeben – multimediální, jazyková a  chemická laboratoř – interaktivní výuka a další pomůcky.


Výukový cluster pro výuku virtualizačních technologií

V rámci podpory technického vzdělávání a rozvíjení konceptu Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020, byl v rámci Operačního programu – Věda, výzkum a vzdělávání (OP VVV) realizován na půdě Univerzity Palackého projekt „Rozvoj studijního prostředí na Univerzitě Palackého v Olomouci“ (ROSTU).

Jedním z cílů tohoto projektu bylo vybudování Centra virtualizačních a multimediálních technologií s cílem zařazení oblasti virtualizačních technologií a moderních digitálních výukových prostředků s přesahem do praktické aplikace v prostředí školských zařízení.

Naše společnost MERIT GROUP a.s. dodala a instalovala v červenci a srpnu 2018 výukový VMWare cluster. Ten obsahuje celkem 8 virtualizačních serverů s celkovým počtem 196 jader a více než 1,2 TB celkové kapacity operační paměti. Potřebná data jsou ukládána do dvou nezávislých diskových polí o celkové kapacitě 36 TB a celá infrastruktura je propojena optickými rozvody s propustností 40 Gb/s. Samozřejmostí jsou nejen zálohovací jednotky a zdroje nepřerušené dodávky napájení (UPS), ale také také potřebné metalické a optické rozvody pro servis a správu celého řešení.

Cluster je provozován na virtualizační vrstvě VMWare vSphere verze 6.5, která umožňuje realizaci tzv. „virtualizace ve virtualizaci“ s použitím dalších virtualizačních vrstev.

Na základě vybudování potřebné provozní infrastruktury jsme pomohli Pedagogické fakultě se zařazením do prestižního programu VMWare IT Academy, jakožto jediné vysokoškolské pracoviště na území České republiky. Na základě této certifikace byl vytvořen jedinečný koncept „výukových“ balíčků, pomocí kterých je možné realizovat výuku zaměřenou nejen na konfiguraci a využití virtualizačních řešení pro provoz infrastruktur, ale také na oblast praktické správy informačních systémů postavených na technologii Microsoft Windows Server. 


https://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/pdf-up-ma-vyukovy-cluster-pro-vyuku-virtualizacnich-technologii/


Náš rok marketingu v kostce

Rádi bychom Vám přestavili náš poslední rok v rámci jednotlivých aktivit v marketingu. Děkujeme mnohokrát Petrovi https://www.facebook.com/machacekdesign/ a jsme rádi, že jsme šli do této výzvy společně.


ITS CUP 2018

U nás v MERITU víme, kde jsou naše kořeny a odkud jsme vyrostli. Uvědomujeme si svou společenskou odpovědnost, a proto dlouhodobě podporujeme aktivity jednotlivců, skupin i organizací nejen v Olomouci.

Proto i v tomto roce jsme partnery mezinárodního tenisového turnaje žen ITS CUP 2018, který bude jistě zajímavým sportovním zážitkem. Již 14.7.2018 startuje 10. jubilejní ročník, který bude našlapaný slavnými tenisovými českými jmény hráček jako Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková, Denisa Allertová nebo Lucie Hradecká.


VMware Partner roku 2018.

Na letošním jubilejním dvacátém setkání partnerů VMware byla naše společnost MERIT GROUP a.s. oceněna jako největší VMware Partner roku 2018.


Získaného ocenění si velice vážíme a vnímáme jej jako vyvrcholení našeho úsilí za poslední rok. Tvrdě pracujeme na tom, aby se k našim zákazníkům dostaly ty nejšpičkovější virtualizační a cloudové technologie, neboť díky nim jsou schopni dlouhodobě růst, získat náskok před konkurencí a svou IT infrastrukturu řídit bezpečně a efektivně.


Rocková Horka 2018

Naše firma se pro tento rok stala hlavním partnerem Rockové Horky :http://rockovahorka.cz/

Jsme právem hrdí, že můžeme podpořit tuto výbornou akci.

Tento ročník vypadá dost vydařeně, takže…….

Máme pro Vás pár lístků a kdo nehraje, nevyhraje 

Napište nám nejoriginálnější hodnocení naší firmy na e-mail: soutez@merit.cz.

Nejoriginálnější komentáře budou zařazeny do slosování. Soutěž končí 15.6.2018. Už nyní se těšíme. Děkujeme.